Numery chorób gdzie

brucek portal

" />Zapraszam na grupę tereputyczną osoby z doświadczeniem psychozy.
Grupę poprowadzi Andrzej Mielecki, członek Stowarzyszenia
Psychologów Chrześcijańskich, psychoterapeuta współpracujący z
OPP Bednarska i OTE Dewajtis, pracował min. w IPiN.
Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu – we środę, w godz.
17.30-19.00 w Centrum Psychologicznym Kinowa (ul. Kinowa
19, dojazd tramwajami: 9, 24, oraz autobusami: 102, 158, pawilon
Kamionek, wejście przy schodach od Al. Waszyngtona).
Planowany czas trwania grupy – od maja 2010 do czerwca 2011.
Przewidywana liczebność grupy – 10-12 osób. Miesięczny koszt
uczestnictwa w grupie wynosi 250 pln.
Warunkiem uczestnictwa w grupie jest pozostawanie w
leczeniu adekwatnym do rozpoznanej choroby i kwalifikacja
przez terapeutę.
Spotkania kwalifikacyjne będą się odbywać w marcu i kwietniu (do
wyczerpania ilości miejsc) 2010 w C.P. Kinowa.
Zapisy na spotkania konsultacyjne wyłącznie telefonicznie, pon-czw
10-17 i pt 10-14 , pod numerem: 0-697-011-207. Koszt konsultacji 100pln.

Pilnie potrzebni dawcy granulocytów (składnik krwi). Osoby, które chcą pomóc ratować życie naszemu koledze z drużyny Victorii Białe Błota, mający grupę krwi ARh+ mogą zostać dawcami. Polega to na przetoczeniu krwi i wyłapaniu z niej granulocytów, które są potrzebne Michaelowi do walki z chorobą. Osoba, która odda granulocyty nie odczuwa żadnych skutków tego pobrania. Musi tylko poświęcić swój czas. Aby zostać dawcą trzeba przejść badania, które zostają przeprowadzane w Siedzibie Krwiodawstwa na ulicy Markwarta 8 w Bydgoszczy. Siedziba jest czynna od poniedziałku do piątku od 7 do 15 oraz w sobotę od 7 do 12. Zgłaszając się na badanie osoba musi zaznaczyć w recepcji i u lekarza, że "chcę oddać granulocyty dla Michaela Han", aby uniknąć pomyłki. Kapitan drużyny Victorii Białe Błota zgłasza się z prośbą do wszystkich drużyn z Bydgoszczy i okolic: "Michael jeszcze nie dawno grał z nami w piłkę. Jestem przekonany, że on zasługuje na tą pomoc, więc proszę wszystkich z tą właśnie grupą krwi o pomoc. Każda osoba jest tutaj na wagę złota! Liczy się również czas, ponieważ on walczy teraz w szpitalu!" Więcej informacji pod numerem gadu-gadu 8911621 oraz pod telefonem 509-555-680!

" />Otrzymaliśmy prośbę, jeżeli rozliczacie się z podatku to rozważcie proszę poniższą możliwość:

"Prosimy o przekazywanie 1% swojego podatku dla Bogusia Przybyłka. Nasz synek od urodzenia cierpi na poważną chorobę ośrodkowego układu nerwowego. Wymaga całodobowej nieustannej opieki, szeregu zabiegów pielęgnacyjnych.
Ma głębokie uszkodzenia fizyczne i intelektualne, dodatkowo padaczkę. Nie siedzi. Nie sygnalizuje nam żadnej ze swoich potrzeb. Nie mamy z Nim kontaktu. Jest częściowo karmiony sondą,oddycha przez rurkę tracheostomijną.
Przekazywanie 1% nic nie kosztuje, jest łatwe a nam pomogłoby w funkcjonowaniu.
Z góry bardzo dziękujemy.

By móc przekazać swój 1% prosimy o wpisanie w końcowej części rozlicznego PIT-u numeru KRS-u oraz nazwy Fundacja Dzieciom POMAGAJ.
Ten numer to 0000285433. Konieczne jest również umieszczenie dopisku "dla Bogusia Przybyłka"

a tak mi się przypomniało, że wśród bardziej zamożnych niż biednych mieszkańców tego świata była kiedyś moda na przynależność do pewnej organizacji. oni też nosili w portfelach karteczkę, tyle że z numerem kontaktowym. w razie czego, gdyby co, należało się skontaktować, przyjeżdżała ekipa i ...
delikwenta do lodu. zwłaszcza, jeśli nie było to zdarzenie nagłe, tylko - na przykład - jakaś trudna dla medycyny choroba.

idea była taka: teraz nie wyleczą, ale zamrożą, to być może za 100 lat rozmrożą i już wyleczą, bo będą umieli...


serio.

Witam wszystkich choruję na AZS od 1-roku życia obecnie mam 17.Na tą chwile towarzyszy mi lekki świąd ,potrafie z ta choroba walczyc i wy tez wystarczy troche motywacji.Dokładnie jak niektórzy z was miałem ten sam problem ''Jak ja sie pokażę na plaży lub w szatni na W-fie''.Przez tyle lat biegałem od lekarza do lekarza i nic nie pomagało,chyba ze na chwilę.Pewnego dnia doszło do mnie ze sie czuje jak królik doswiadczalny i juz nic mi nie pomoże musze nauczyc się życ Drapiąc i Ukrywając.Bzdura!!!Kiedy Rodzice przemówili mi do mózgownicy ze dostali numer tel. do jakiejs prywatnej dermatolog i moze warto spróbowac . Spróbowałem i nie żałuję ,spędziłem 2 tygodnie w szpitalu,wychodząc byłem czysty oraz nic mnie nie swędziało na tą chwile przyjmuje 2xdziennie Loratadynę oraz 2 razy dziennie smaruję sie maścia robioną zawierającą Hydrokortyzon i jest super,myję się najzwyklejszym szarym mydłem w moim przypadku sprawdza sie lepiej niz Oilatum.W razie zaostrzenia stosuje tgodniową kuracje z Maśc Hydrokortyzonowa całe ciało,najbardziej zmienione miejsca(rozdrapane)-maśc-Bedicort G ,Na Twarz maśc-Elidel,krople do oczu-Floxal,krople do nosa-Rhinophenazol,Kąpiele 2 razy dziennie w-Kalium.

" />Jak to cholerstwo ma się do tego:
Kwestię tą reguluje ustawa z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach 0 Dziennik Ustaw z 1996 roku, pozycja 131, numer 622. Obowiązki właścicieli nieruchomości wprowadza rozdział 3 ustawy, w szczególności art. 5:Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:

1) wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym oraz przyłączenie do istniejącej kanalizacji sanitarnej,

2) gromadzenie powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych w urządzeniach, o których mowa w pkt 1,

3) usuwanie i unieszkodliwianie odpadów komunalnych,

4) oczyszczanie ze śniegu i lodu oraz usuwanie błota i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. 2. Wykonywanie obowiązków określonych w ust. 1 na terenie budowy należy do kierownika budowy.

3. Oczyszczanie przystanków komunikacyjnych oraz wydzielonych krawężnikiem lub oznakowaniem poziomym torowisk pojazdów szynowych ze śniegu i lodu oraz usuwanie odpadów komunalnych, błota i innych zanieczyszczeń na tych terenach należy do obowiązków jednostek użytkujących tereny służące komunikacji publicznej.

4. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na terenach nie wymienionych w ust. 1-3 należą w odniesieniu do dróg publicznych - do zarządu drogi, a w odniesieniu do pozostałych terenów - do gminy.


Za niewykonywanie obowiązków z art. 5 ust. 1 ustawy grozi kara grzywny. Dodatkowo kodeks wykroczeń przewiduje:Art. 117. Kto, mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych,
podlega karze grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.

" />We wrześniowym numerze Świata KOni jest artykuł Pawła Golonki o kolkach. Jets tam dużo informacji zaprzeczjących tradycyjene metody walki z koką, czyli np. ganianie lub niedopuszczanie do położenia się. Zacytuję jeden fragment: "....koń stara się przyjąc taką postawę, która najbardziej usmierzy jego ból. Dlatego usiłuje się położyć. Dawno temu, gdy mechanizmy kolki nie były dokładnie poznane, mylono przyczynę ze skutkiem i sądzono, że u konia z kolką , który się kładzie i tarza, może dojść do skretu jelit. A tymczasem koń dlatego to robi, że ma skręt jelit i tak bardzo boli go brzuch, że nie może ustać na nogach. Należy do momentu transportu wyprowadzić go na ujeżdżalnię, jeśli bóle nie przechodzą po podaniu leków rozkurczowych i przecoiwbólowych, nniech się tam położy, będzie mniej cierpiał" (uwaga: ten fragment dotyczy kolek wynikających ze skretu jelit - ok. 10% przypadków, leczone tylo operacyjnie). Tak jak pisała Sznurka, są kolki wywołane owrzodzeniem żolądka i jelit - ok. 3%. 80% kolek to lekka kolka bez stwierdzonej przyczyny - objawy ustępują po podaniu leków rozkurczowych.

Pomijając kwestię wiary czy niewiary w działanie homeopatii (ja akurat nie wierzę), to chyba ona nie działa (zakładając, że w ogóle działa) błyskawicznie. Więc nie wiem, czy można liczyć na to, że pomoże w sytuacjach, gdy potrzebna jest szybka pomoc, jak w wypadku kolki, a nie jakieś długie i mozolne podawanie kropelek czy tabletek.

Oczywiście, że w sytuacji zwierząt o efekcie placebo nie można mówić, ale czy wyleczenie jest rezultatem tych leków, czy tez organizm sam zdążył zwalczyć chorobę? Niedawno czytałam przedruk artrykułu, który chyba ukazał się w "Lancecie" (chyba tak nazywa się to pismo). Artkuł był poświęcony badaniom, jakie przeprowadzono, żeby stwierdzić, czy leki homeopatyczne leczą. I nie znaleziono żadnych dowodów potwierdzających skuteczność tych leków.
P.S. Wyjaśnienie na wszelki wypadek: nie jest moim celom przekonanie nikogo, że homeopatia nie działa.

Copyright (c) 2009 brucek portal | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.