co oznaczają zimne poty

brucek portal


Ty to jesteś złosliwa małpa:)
Obyś miał racje, niestety moje fascykulacje rozprzestrzeniaja się co przyprawia mnie o zimne poty a to napedza tą całą spiralę..:(
pozdro

To oznacza, że niewłaściwie je leczysz (za małe dawki? niewłaściwy lek, który pogarsza sytuację zamiast polepszać?). Albo po prostu sobie zjechałeś komórki nerwowe metronidazolem...

Cześć wszystkim.

na początek powiem ,że mam 28 lat i wczoraj nic nie piłam. Dziś od rana myślę o tym ,że wczoraj nic nie piłam i mamy południe a ja już na forum wylądowałam, jakieś zimne poty mnie oblewają... to tyle ,jeśli dziś też nic nie wypiję to napiszę jutro a jeśli się nie uda to oznaczać to będzie ,że to jeszcze nie mój czas.

pozdrawiam


Objawy i przebieg

Wraz z rozpoczęciem drugiego trymestru ciąży, na skutek zmian hormonalnych powodujących obrzmienie ścian naczyń krwionośnych układu oddechowego oraz spadku napięcia mięśni oskrzeli i płuc, często dochodzi do pojawienia się niewielkich trudności z zaczerpnięciem głębszego oddechu. Ponadto powiększająca się macica powoduje przemieszczanie się narządów wewnętrznych, które uciskając na przeponę wywołują uczucie duszności oraz trudności w oddychaniu. Szczególnie w ósmym miesiącu ciąży, kiedy to macica swoim dnem sięga najwyżej, bo aż pod wyrostek mieczykowaty dolegliwość ta odczuwalna jest najbardziej. Ciężarna macica uciskając przeponę, powoduje, że oddech staje się płytszy i szybszy a ruchy oddechowe stają się znacznie bardziej utrudnione. Szczególnie w sytuacjach związanych ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym np. podczas wchodzenia po schodach czy dłuższego spaceru. Problemy z oddychaniem są znacznie bardziej nasilone w przypadku ciąż wielopłodowych. Na ok. tydzień przed porodem brzuch obniża się w związku ze wstawianiem się części przodującej płodu do kanału rodnego, co przynosi znaczą ulgę w oddychaniu. Te fizjologiczne spłycenie oddechu nie oznacza, iż do płodu dociera zmniejszona ilość tlenu. Organizm kobiety ciężarnej odpowiednio przystosowuje się do zachodzących zmian i pozwala na lepsze wykorzystanie tlenu.

Wezwij lekarza gdy...

Natychmiast należy skontaktować się z lekarzem w przypadku, gdy duszności pojawią się nagle, a do tego dołączą się takie objawy jak kołatanie serca, uczucie niepokoju, zimne poty, ból w klatce piersiowej. Mogą być to objawy znacznie poważniejszych dolegliwości, które wymagają natychmiastowej interwencji lekarskiej. Poza tym pojawienie się kaszlu, gorączki czy też innych objawów mogących sugerować rozpoczynającą się infekcję górnych dróg oddechowych wymaga pomocy lekarskiej.


Leczenie domowe

Aby ograniczyć uczucie duszności wywołane uciskiem macicy należy dbać o zachowanie prawidłowej pozycji ciała. Należy unikać garbienia się zarówno podczas siedzenia jak również chodzenia. Siedząc przez dłuższy czas plecy powinny być wyprostowane. W czasie snu należy unikać pozycji leżącej na płasko. Najlepiej, aby była to pozycja półsiedząca. Warto również w tym okresie ciąży znacznie ograniczyć wysiłek fizyczny i więcej czasu przeznaczyć na odpoczynek.zrodlo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mam nadzieje ze tego posta nie bylo...
bo zwykle natrafiam na poty ktore juz byly. :-/Rodzaje duchów Na podstawie badań....

Afryt

Afryty, zwane także Ifrytami lub Efrytami, to według wierzeń arabskich duchy ofiar morderstwa, które powracają na ziemię w poszukiwaniu zemsty. Według dawnych przekazów Afryt powstaje z krwi zamordowanego, podnosząc się jak smużka dymu z każdej jego kropli, która padnie na ziemię.
Afryty mogą być bardzo niebezpieczne, a jedyny sposób obrony przed nimi to wbić w miejscu zbrodni w ziemię nie używany gwózdz.

Ankou

Ankou, czyli stróż cmentarza, to duch sprawujący pieczę nad miejscami, w których grzebie się zmarłych.. legendy o widmach tego rodzaju znane są w całej Europie, a wzięły się stąd, że w czasach przedchrześcijańskich w pierwszym grobie nowego cmentarza grzebano żywcem jakiegoś nieszczęśnika, aby odstraszał każdego - żywego czy umarłego - kto by chciał zakłócić spokój leżącym tutaj zmarłym.
W Wielkiej Brytanii wierzy się, że ankou przyprawia ludzi o mimowolny dreszcz, który czasami przebiega po plecach.

Baka

Haitańskie słowo "baka" oznacza widmo, podobnie jak arabski "gul", które wraca po śmierci na ziemię, by żywić się ludzkim mięsem. Podobno ludzie mający stać się takimi demonami należą za życia do tajnego stowarzyszenia, które ich uczy, jak się zachować po śmierci.

Białe Damy

W zamkach lub starych dworach ukazują się często Białe Damy. Są to zwykłe duchy pań wysokiego rodu, które zostały zamordowane lub poniosły śmierć w tragicznych okolicznościach.
Białe Damy są znane w całej Europie. We Francji Białe Damy dznaczją się podobno niezwykłą urodą i pojawiają się w poblliżu mostów. Jak głosi stara legenda francuska, wzięlo się to stąd, że istniał kiedys zwyczaj składania młodych kobiet w ofierze bóstwom rzecznym, ażeby zjednane w ten sposób pozwoliły podróżnym przeprawić się bezpiecznie. Podobnie jak w Wielkeiej Brytanii, we Francji widuje się Białe Damy także w starych zamkach i pałacach, gdzie błądzą po korytarzach, niekiedy trzymając w dłoniach puchary wypełnione trucizną.

Boggart

Boggart to psotny, często złośliwy duch północnych regionów Anglii. Wpełza on nocą do sypialni, kładzie na twarzach śpiących osób zimne, mokre dłonie, ściąga z łóżek pościel.
W legendy o boggartach obfituje szczególnie hrabstwo Lancaster. Dwie z nich pochodzące z wioski Blackburn, przytacza Elliot O'Donnel w książce Dangerous Ghosts (1954)

Ciśnienie tętnicze zależy między innymi od siły, z jaką mięsień sercowy podczas skurczu pompuje krew do tętnic, oraz od sprężystości ścian tych naczyń krwionośnych. U osób cierpiących na niedociśnienie ściany tętnic są stosunkowo mało elastyczne, a czasem nawet wiotkie. Krew płynie więc przez nie wolniej i pod słabszym ciśnieniem.
W rezultacie różne narządy organizmu, także mózg, serce, są gorzej zaopatrywane w tlen i niezbędne im składniki odżywcze. I to właśnie jest przyczyną gorszego samopoczucia oraz różnych dolegliwości. Takie nieprawidłowości w budowie naczyń krwionośnych w większości przypadków są uwarunkowane genetycznie, co oznacza, że rodzimy się z nimi.
Tego rodzaju problemy zdarzają się najczęściej u kobiet szczupłych, o delikatnej budowie ciała.

Co może dawać Ci się we znaki?
O niedociśnieniu mówimy wówczas, gdy ciśnienie skurczowe (wyższa jego wartość) wynosi 90 mm Hg, a rozkurczowe (mniejsza wartość) – 60 mm Hg. Osoba z tak niskim ciśnieniem może czuć się osłabiona, ospała, apatyczna. Temu ogólnemu złemu samopoczuciu często towarzyszą także inne dolegliwości:
- bóle głowy, przede wszystkim w okolicy czoła;
- mroczki przed oczami po zmianie pozycji z leżącej na stojącą lub siedzącą;
- trudności z porannym rozruszaniem się;
- zawroty głowy, nudności (szczególnie rano, a także bezpośrednio po nagłej zmianie pozycji);
- nocne poty, zaburzenia snu;
- uczucie chłodu, zimne dłonie, stopy;
- wrażliwość na zmiany pogody;
- problemy z koncentracją;
- zaburzenia rytmu serca.

Dodaj sobie energii

Niestety, nie istnieje lek pozwalający bezpiecznie podnieść ciśnienie krwi. Dostępne środki mają różne działania uboczne i nie wolno ich stosować bez przerwy. Wiedząc jednak, co jest przyczyną dolegliwości, można wykorzystywać proste, sprawdzone metody, które umożliwiają utrzymywanie ciśnienia na względnie przyzwoitym poziomie i zapobieganie jego gwałtownym spadkom. Oto kilka takich sposobów.

1. Jak najwięcej przebywaj na świeżym powietrzu.
Żwawo maszeruj, uprawiaj turystykę pieszą. Aktywność fizyczna poprawia stan tętnic, sprawia, że stają się bardziej elastyczne, sprężyste, co znakomicie wpływa na ciśnienie tętnicze. Ruch pobudza też krążenie krwi, dzięki czemu do narządów dociera więcej potrzebnych im składników, co poprawia ogólne samopoczucie.

2. Uprawiaj jakąś dyscyplinę sportu, ćwicz.
Trening wzmacnia mięśnie. Jeśli są silne, sprężyste (zwłaszcza te w nogach), skutecznie wspomagają żyły w ich funkcji pompy tłoczącej krew do serca. Najlepsze efekty dają ćwiczenia w siłowni, z lekkimi ciężarkami. Na początku wysiłek powinien być umiarkowany, aby nie doszło do zawrotów głowy lub omdlenia. Już po tygodniu będziesz mieć więcej energii i mniej trudności z dobudzeniem się rano. Możesz też jeździć na rowerze lub uprawiać łagodny aerobik, biegać albo gimnastykować się w domu.

3. Stosuj kąpiele o zmiennej temperaturze.
Codziennie rano bierz zimny, potem ciepły prysznic. To doskonały sposób na dodanie sobie wigoru.

4. Nacieraj skórę wodą z dodatkiem soli.
Taki masaż (zawsze zaczynaj go od nóg i stopniowo posuwaj się w kierunku serca), przyspiesza krążenie krwi.

5. Dużo pij.
Ilość płynów w organizmie ma wpływ na wysokość ciśnienia. Jeśli jest ich za mało, ciśnienie spada. Pamiętaj o tym, zwłaszcza w upalne dni oraz podczas wykonywania ćwiczeń.
W takich sytuacjach napoje powinny zawierać nieco soli, którą tracimy wraz z potem (sól jest elektrolitem odgrywającym istotną rolę w regulowaniu ciśnienia). Częste popijanie wody mineralnej w czasie upału chroni niskociśnieniowca przed zasłabnięciem.

6. Wysypiaj się.
Jeśli będziesz za krótko spać, dolegliwości związane z niskim ciśnieniem – zmęczenie, osłabienie, a nawet bóle głowy – jeszcze bardziej się nasilą.

7. Zmień trochę swoją dietę.
Niskociśnieniowcy powinni zwracać uwagę na to, co jedzą oraz jak często. Jeden obfity i ciężkostrawny posiłek w ciągu dnia obciąża bardzo organizm i powoduje dodatkowy spadek ciśnienia. Jedz częściej mniejsze porcje i wybieraj dania lekkostrawne, z przewagą warzyw. Unikaj jednak czosnku, gdyż obniża ciśnienie.

8. Pij zioła.
Mogą pomóc w unormowaniu ciśnienia. Przygotuj mieszankę z kwiatu głogu (40 g), ziela jemioły (30 g) i tasznika (30 g). Dwie łyżeczki mieszanki zalej wieczorem 1/4 litra wody o temperaturze pokojowej i odstaw na noc. Rano leciutko podgrzej i wypij na czczo 2 filiżanki maceratu (nie należy przekraczać tej dawki!). Możesz to robić codziennie.

9. Nie zrywaj się rano zbyt gwałtownie z łóżka.
Może to spowodować zawroty głowy, a nawet chwilowe zasłabnięcie. Osoba z niskim ciśnieniem powinna rozpoczynać swój dzień powoli, bez pośpiechu.

10. Staraj się nie stać za długo.
Kiedy stoisz, do serca i mózgu trudniej dopływa krew. Na skutek gorszego dotlenienia łatwiej może dojść do zasłabnięcia, a nawet omdlenia.

11. Unikaj dusznych, przegrzanych pomieszczeń.
Wysoka temperatura powoduje rozluźnienie naczyń krwionośnych, sprawia, że ich ściany stają się mniej sprężyste, co jeszcze bardziej obniża ciśnienie krwi.

Gdy robi Ci się słabo
Niskociśnieniowcy źle znoszą upały, spadki ciśnienia atmosferycznego, wysiłek fizyczny. W takich sytuacjach ciśnienie jeszcze spada i może dojść do omdlenia. Jeśli czujesz, że kręci Ci się w głowie, oblewa Cię zimny pot, nogi stają się miękkie i masz wrażenie, że za chwilę upadniesz:
- Nie staraj się o utrzymanie pozycji pionowej. Przysiądź, ratując się w ten sposób przed upadkiem.
- Choć na parę minut połóż się w miejscu przewiewnym, chłodnym. Jeśli to niemożliwe, przynajmniej usiądź i opuść głowę jak najbliżej kolan.
- Wdychaj przez kilka minut głęboko powietrze przez nos i wydychaj je przez zęby. Metoda ta podnosi ciśnienie (ale nie na długo).
- Wypij coś chłodnego albo popijaj powoli, małymi łykami mocną kawę lub herbatę.
- Zażyj np. 20–30 kropli Cardiolu albo 15–20 kropli Cardiamidum (leki te są dostępne bez recepty).
Jeśli nie przyniesie to poprawy, po upływie 3–6 godzin krople można zażyć powtórnie.

Najkorzystniejsza dla zdrowia wysokość ciśnienia to 120/80 mm Hg. Górna dopuszczalna, czyli bezpieczna dla zdrowia, jego granica wynosi 140/90 mm Hg.

www.polki.wp.pl

Copyright (c) 2009 brucek portal | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.