Co można zmienić w trakcie budowy

brucek portal

ADRES:www.********.tnb.pl
strona jest w trakcie budowy, wiec prosze jej zbyt surowo nie oceniac
mozecie mi powiedziec co tam mozna zmienic zeby bylo lepsze?

PS: WsZyStKiE GrY DoStEpNe TyLkO DlA ZaLoGoWaNyCh

Hmm trochę drogie to boisko będzie, tak jakby cena była sprzed kryzysu - Orliki 2012 wracają do łask firm budowlanych

Euforię w urzędzie marszałkowskim wzbudził przypadek Wojcieszowa. Burmistrz Sławomir Maciejczyk w ubiegłym roku unieważnił dwa przetargi na orlika: - Bo za każdym razem ofert było mało, a średnia cena budowy wynosiła półtora miliona. Nas było stać na boisko za góra 1 mln 200 tys. Mieliśmy problem.

Okazało się jednak, że do kolejnego przetargu zgłosiło się aż 16 firm. Został rozstrzygnięty w ubiegłym tygodniu. Wybrano przedsiębiorstwo, które orlika gotowe jest zbudować za niewiele ponad milion złotych. Burmistrz Maciejczyk: - W kryzysie dużo firm nastawia się na współpracę z samorządami. To pewny płatnik. Nie chodzi tylko o orliki, ale też inne gminne inwestycje. Tanieją średnio o 30-40 proc.

Nie wiem jak jest teraz bo radni lubią zmieniać budzet w trakcie, ale w wresji uchwalonej wgrudniu na Orlika w ZS2 przeznaczone było 990 tys. zł ( w tym dotacje 660 000zł) "Cena wybranej oferty: 1.703.683,14 zł brutto"

Hej, hej, ale żeby od razu z tego powodu nie wynikały kłótnie. Bądź co bądź pomysł ma jakiś sens. Osobiście też nie lubię idealizowania postaci, co nie zmienia faktu, że nie widzę takich osób na forum. Ok, nie było mnie dwa tygodnie. Może coś się w ten czas zmieniło? Tego nie wiem. Jednak nie można też zaprzeczyć, że twoja propozycja ma wiele niedociągnięć.

Seo, nie wyraziłeś jasno czego oczekujesz od administracji. Myślę, ze warto by było przybliżyć zarządzającym jakiego systemu DOKŁADNIE oczekujesz. Oczywiście, ten pomysł ma swoje wcale nie głupie (a nawet przemyślane) przesłanie, ale... ja osobiście na miejscu administracji nie miałabym zielonego pojęcia jak się za domniemany system zabrać, z której strony ugryźć ten wątek. Jasne jest to jakich efektów oczekujesz, ale problem w tym jak je otrzymać? Nie wiem czy wiesz co mam na myśli. Akurat ja nie jestem odpowiednią osobą do rozwiązywania tego typu tematów, ale... no podsumowując: pomysł fajny, niestety trudny w realizacji.

Co więcej, nie jestem pewna, czy zbyt skomplikowana budowa forum nie odstraszy potencjalnych nowych użytkowników. Takie jest moje zdanie ;]

edit: W trakcie kiedy ja borykałam się z problemem automatycznego wylogowania z forum, ty napisałeś posta. Co do niego nasuwa mi się jedno pytanie: Czy taki system nie spowoduje (niekoniecznie oczekiwanych) wyścigów między użytkownikami o wyższe statystyki?


Witam,

Maju - jeszcze raz przejrzałam forum, pisałaś, że robiłaś więźbę według projektu i wyszło dużo drożej niż np. u Tommyka. Chcielibyśmy tego uniknąć, tylko nie wiem, czy musimy zmienić konstrukcję przy adaptacji projektu (obawiam, że mogą za to sobie zawołać większą kwotę), czy też można to zrobić w trakcie budowy? Tym bardziej, że dach chcemy pokryć blachodachówką.
Będziemy się budować pod Wrocławiem, chcemy zacząć na wiosnę przyszłego roku. W tym roku chcemy uzyskąć pozwolenie na budowę, znaleźć firmę i dostać kredyt... z ty ostatnim to na razie ciężko.

Tommyk - podoba mi się bardzo ustawienie mebli i sprzętu w Waszej kuchni, czy w rogu pod blatem macie wykorzystaną przestrzeń, bo na zdjęciach widać jakby były dwie szafki z szufladami, czy między nimi jest wolna przestrzeń? Czy taka ilość szafek jest wystarczająca?

Ciągle się zastanawiamy nad zrobieniem drugiej łazienki zamiast wc... na razie jest zbędna, ale w przyszłości się przyda. Drugi problem to kuchnia, chcemy przedłużyć tę ścianę, która jest w projekcie i zostawić tylko przejście szerokości ok 1m., ale nie wiem jak to będzie wyglądać od strony salonu.

Pozdrawiamy wszystkich
Wisienki


hej hej
my robimy łazienkę [z przysznicem] zamiast toalety. przesunęlismy ścianę- w pokoju z "wykuszem" nie ma miejsca na szafę przez to, ale to pokój gościnny, więc się nie martwię.
poza tym garderobę zrobię sobie na górze [o ile kiedys tę górę zrobimy- na razie kasy brak :/]

co poza tym- teśc tynkuje, mąż zrobił ściankę w kuchni [takie przedłużenie ściany zeby szafki z boku zasłonić], obudowę geberita, pomaga tynkować.
kupiliśmy płytki do łazienek, jeden kibelek
pomieszczenie gospodarcze mamy gotowe z piecem i zasobnikiem, jeszcze jakiś zlew.
rekuperator wisi.

no i tyle- tylko ze sprzedażą mieszkania trochę problem, ale mam nadzieję, że w końcu się ruszy.

pozdrawiam

Są dziś (właściwie od dłuższego czasu) efekty gitarowe, które potrafią dodać dźwięki np. o oktawę wyższą lub/i niższą. Sam korzystałem z tego typu przystawek już w latach 80-tych. Ich działanie upodabnia w miksie brzmienie gitary 6-strunowej do 12-strunowej. Sam również grałem na gitarach 12-strunowych. Efekty te nie są dziś popularne wśród gitarzystów, rzadko również korzysta się z brzmień gitary 12-strunowej.
Powszechnie wykorzystuje się różne efekty gitarowe i gra na sześciu strunach. O tym pisałem wcześniej.
Z kolei niewielkie rozstrojenia strun podwójnych doskonale symuluje phazing (trzeba tylko właściwie poustawiać parametry), ewentualnie chorus.

Co do szpanu.
Sam pamiętam jakie w tamtym okresie na mnie i mnie podobnych "aspirantach" wywierał widok muzyka grającego na estradzie na gitarze dwugryfowej. Seweryn grał na niej min. na jakimś festiwalu.
Było to w czasach, kiedy w Polsce królowały Samby (czerwone lub czarne) czy Defile, a szczytem marzeń była czeska Jolana (miałem ją kiedyś).
Z powyższych powodów gitary 2-gryfowe były w istocie gitarami na estradę, efektownie wychodziło się z nimi na zdjęciach. Nawet wtedy pokazywało się z nimi niewielu muzyków, od wielu lat nie widziałem ich w relacji z koncertów. Jako "praktyk" mogę potwierdzić, że są niewygodne i niepraktyczne.

Dziś każdy muzyk ma po kilka gitar - zestawy na różne okazje.
Jeśli występuje konieczność uzyskania różnych brzmień gitarowych to się po prostu zmienia gitary w trakcie koncertu.
Co do samych gitar to wśród sześciostrunowych jest również duża różnorodność wyspecjalizowanych typów, wykonań, materiałów używanych do budowy, pod określone specjalizacje i gatunki muzyki: np. gitary do bluesa, rocka, country, "wyścigówki"... Dawno już zrezygnowano z "gitary na wsio", z jednego "superuniwersalnego" modelu, czego przejawem miała być kreacja gitary dwugryfowej.

W wielu starszych nagraniach Seweryna słyszę ciekawe i oryginalne zastosowanie efektów gitarowych (fuzz!!!, chorus) do gitary 12-strunowej. Ale to już inny temat.

Copyright (c) 2009 brucek portal | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.